A masszázs kultúrája több mint 4000 éves múltra tekint vissza. Az első írásos feljegyzés Kínában látott napvilágot, ott orvos papok végezték gyógyítás szempontjából. A keleti országok után lassan Európában is elterjedt a gyógymasszázs használata.
A kórházi gyógyítás rövid, de intenzív kapcsolatot feltételez a páciensekkel. A beteg meggyógyul, majd otthonába távozik. A kórházzal ellentétben itt a kezelés időtartama kitolódik, nem felületes ismeretség az, ami alakul kezelő és kezelt között.
Korunk egyik legnagyobb vívmánya az egészségügy és a technika fejlődése nyomán a születéskor várható élettartam meghosszabbodása. A megnövekedett élettartam hosszabb életet, több, idősen megélt évet jelent, mely többletidőt azonban az idősek nem túlélni, hanem a lehető legmagasabb minőségben, tartalommal megtöltve szeretnének megélni, melyre az időskorúak nappali ellátása ad lehetőséget.
Napjainkra a nagycsaládok teljesen felbomlottak, a generációk elszakadtak egymástól, így az idősek nagy része nem élvezheti a család közösségi-érzelmi-, valamint gondozó funkcióit, ezáltal kríziseik megszaporodnak, magányosságuk, magára hagyottságuk és az ezzel járó kórtünetek, soha nem észlelt módon növekednek.
Napi egyszeri meleg ételt nyújtunk azok számára, akiknek életkoruk, egészségi állapotuk, szociális helyzetük miatt az erről való gondoskodás nehézséget okoz.